Kosmetika Goldwell – Váš účes ze zlata

Kosmetika GoldwellPokud jste alespoň jednou navštívili profesionální kadeřnický salon, jistě pro vás značka Goldwell není žádnou novinkou. Firma distribuuje nejméně do 30 zemí světa a je považována za špičku na trhu. Výborná kvalita a ohlas u stylistů jsou jejím podpisem. Pojďme se podívat pod lupou, odkud pramení úspěch a obliba zákazníků, které se Goldwell těší.

Closer to stylists, closer to hair

Značka Goldwell primárně poskytuje svoje výrobky kadeřnickým a stylistickým salonům, jak nám mimo jiné může prozradit i její motto. Nečekejte tedy křiklavé obaly s obrázkem domněle dokonalého účesu. Výrobky nenajdeme na pultech drogérií ani v lékárnách. Pro běžného spotřebitele je kosmetika Goldwell dostupná buď přímo ve fundovaných kadeřnictvích, anebo na internetu.

Goldwell ale nekončí jenom u profesionální kadeřnické péče. To nejdůležitější, co firmu charakterizuje, je její filosofie. Pořádá celou řadu seminářů pro kadeřníky a stylisty, školí je v nejnovějších trendech i v používání specializovaných druhů výrobků. Edukace se samozřejmě týká i České Republiky, ve které se Goldwell velmi význačně angažuje. Mimoto organizuje společnost celou řadu přehlídek a soutěží jak pro zkušené kadeřníky, tak pro nové talenty. Mezi nejznámější patří například ColorZoom, který umožňuje nadějným stylistům zapojit se do soutěže o určování trendů v účesu na následující léta. ColorZoomu se každoročně účastní i celá řada českých talentů, a rozhodně si nevedou nijak špatně. Vítězka ColorZoomu 2010 je majitelka salonu v Třebíči, Marcela Blechová, která se ve spolupráci s Goldwellem aktivně účastnila na tvorbě trendů pro letošní rok 2012.

Goldwell – profesionální péče o vlasy

Navzdory tomu, že většina lidí si firmu asociuje především s barvami, nabízí Goldwell celou škálu profesionálních výrobků pro péči o vlasy. Je pravda, že řada z nich je zaměřena právě na péči o barvené vlasy, to ovšem nijak nediskriminuje vlasy s barvou přirozenou. Goldwell dělí svoji nabídku do pěti základních kategorií. Jedná se o:

  • Barvení vlasů – například řady Elumen, Silklift, New Blonde,
  • preparaci – řady jako Evolution, Topform, System perm, které slouží ke zvýraznění objemu, lesku a vitálnosti ondulovaných vlasů,
  • péči – Kerasilk, Inner Effect,
  • styling – Gloss, Volume, Curl, Texture,
  • kadeřnické příslušenství – misky na míchání barvy, digitální váhy, zástěry, štětce apod..

Ke každé kategorii je uvedeno jenom několik příkladů, stojí za to ale zmínit, že je jich téměř bezpočet. Jistě si dovedete představit, že s podobným rozsahem pokrývá Goldwell skoro všechny potřeby vlasů, bez ohledu na typ a zatížení. A mimoto i potřeby kadeřníků, samozřejmě.

Jak si vybrat Goldwell na míru?

Není výjimkou, že si spousta spotřebitelů chce dopřát profesionální péči každý den. Inu, kdo by se divil, každý den musí být nějak výjimečný. Zákazníci ale často narážejí na problém, že neví, která řada je pro ně nejvhodnější, popřípadě jak s ní pracovat. Univerzální návod bohužel neexistuje, ale naštěstí existuje celá řada způsobů, jak kýžené odpovědi zjistit.

V první řadě se samozřejmě podívejte se na internet.Užitečná jsou nejenom kadeřnická fóra, ale také oficiální stránky a články, které se tématikou produktů zabývají. Takové informace máte po ruce vždy a následně se můžete podělit o svoje osobní zkušenosti, které zase ocení další uživatelé.

Goldwell pro každý den

Rozhodnete-li se koupit specializované přípravky pro každodenní péči, měla by předcházet konzultace s profesionálem. Kadeřníci, kteří s výrobky Goldwell denně pracují, odhadnou nejlépe, který typ kosmetiky vám bude sedět. Nebojte se tedy ptát, buďte zvídaví a zkoušejte nové věci. Experimenty na domácí půdě se sice nevyplatí, ale zdravá míra smělosti ano. A to v každém případě.

Kadeřníci, kteří se značkou Goldwell pracují, jsou vyškoleni tak, aby co nejlépe pokryly vaše požadavky. Značka Goldwell prezentuje svoje služby v takzvaném ColorCycle, který spočívá v konzultování a péči o vlasy v jednotlivých, dobře uvážených krocích. Chcete-li pro svůj účes to nejlepší, svěřte se odborným rukám.